Entinen jääkiekkotähti Teemu Selänne ja hänen vaimonsa Sirpa Selänne ovat matkustaneet New Yorkiin. Sirpa on julkaissut matkana aikana useamman päivityksen. Yhdessä niistä nähdään kukkivia kirsikkapuita. Pari on myös innostunut kulkemaan osan matkasta polkupyörätaksilla.
– Ihana sunnuntai New Yorkin keskuspuistossa, kertoo Sirpa julkaisussaan (vapaasti suomennettuna).
Videon perusteella pari on käynyt syömässä ehkä maailman kuuluisimmassa hotdog-ravintolassa.
Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.
Selänteet löysivät New Yorkista vaikuttavaa seuraa
Jos Selänteiden valitsema ruokapaikka oli kuuluisa, niin on ollut myös heidän seuransa. Sirpa on julkaissut sometililleen kuvan, jossa heidän seurassaan on tuttua NHL-väkeä.
Lue myös: Mitä tapahtui, Sirpa Selänne? Poliisin luotiliivit…
Seurueesta on otettu yhteiskuva, jossa Teemun vieressä poseeraa NHL-legenda Wayne Gretzky ja hänen vaimonsa Janet Gretzky. Kuvasta löytyvät myös aikanaan NHL:n kovimpana tappelijana tunnettu Tie Domi sekä hänen vaimonsa Heather Domi.
– Erinomaista aikaa vaihtaa kuulumisia näiden mahtavien ihmisten kanssa, kertoo Sirpa (vapaasti suomennettuna).
Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.