Jasper Pääkkösen tähdittämässä tosi-tv-sarjassa shokkikäänne – kisaajat puhkesivat kyyneliin

Loppu lähenee!

23.03.2025

The Summit Suomi -sarjan retkikunta on enää kuuden henkilön kokoinen. Draamaa on taas luvassa sunnuntaina jaksossa. Esimerkiksi kisaaja Maxie on sitä mieltä, että ”tässäon vielä muutama siivellä matkustaja”! Hän jopa nimeää pari henkilöä joukosta.

Lue myös: Jasper Pääkkönen muutti paratiisisaarelle – katso ja ällistypällisty!

Lue myös: Jasper Pääkkösen tähdittämässä supersuositussa tosi-tv-sarjassa tänään shokkikäänne – terveys vaarassa

Keltaisia laukkuja kilpailijat ovat tottuneet vuorelta löytämään. Nyt vuoren vartija pudottaa retkikunnalle etsittäväksi punaisen ja mustan. Jasper Pääkkönen ohjeistaa, että kumpikin laukku on tarkoitettu kolmelle hengelle, ja niissä molemmissa on tärkeä viesti.

Retkikuntalaiset pinkaisevat kilpajuoksuun etsimään laukkuja. Laukuista paljastuu kuumottavat ja sydämentykytyksiä aiheuttavat viestit: hyviä uutisia ja huonoja uutisia. Heti jakson alkutaipaleella joudutaan tekemään kipeitä ratkaisuja. Retkikuntalaiset saavat yllätyksen, joka aiheuttaa vuolaita kyyneliä: kirjeitä kilpailijoiden rakkailta.

Mitä kaikkea muuta jaksossa tapahtuu? Katso jakso sunnuntaina klo 19.30 MTV Katsomossa ja MTV3-kanavalla niin tiedät!

Lue myös: Tilaa Comon uutiskirje ja tiedät mistä kahvitauolla puhutaan! Nappaa kotimaan tv-vinkit ja puheenaiheet suoraan sähköpostiin tästä.