Bachelor Suomi -kauden finaalijakso kuvattiin viime vuoden syyskuussa. Joonas Kenttämies ja Monica Tor aloittivat tuon jälkeen seurustelunsa. Seiskassa kerrotaan, että he ovat nyt eronneet. Vahvistus tuli Monicalta, jonka mukaan Joonas olisi vielä halunnut jatkaa suhdetta.
Ero on vielä tuore, mutta Monica paljasti sen jo nyt.
– Maanantaina sanoin, että haluan erota. Joonas olisi halunnut vielä yrittää, paljasti Monica Seiskalle.
Monica kertoi, kuinka parilla on ollut vaikeaa jo kahden viikon ajan ennen eroa. Hän oli tuntenut olonsa koko ajan stressaavaksi ja tunteneensa, että he olivat tilanteessa jumissa. Hän arvelee Joonaksen ymmärtävän tämän päätöksen ja olevan hyvä päätös myös hänen kannaltaan.
– Olen kiitollinen tästä kokemuksesta. Koimme yhdessä paljon hyviä asioita. Minulla oli tunteita Joonasta kohtaan, kertoi Monica Seiskalle.
Ohjelma kuvattiin Rhodoksen saarella
Bachelor-sarjaa kuvattiin Kreikassa suositulla Rhodoksen saarella. Kuvaukset suoritettiin syksyllä. Monica ja Joonas ehtivät seurustella noin lokakuusta tämän vuoden maaliskuun viimeiseen päivään asti.
Lue myös: Bachelor Suomi -sarja on loppusuoralla – riitapukarit selvittelevät välejään
Joonas ehti vielä hehkuttaa maaliskuun lopussa seurustelun kestäneen puolen vuoden ajan.
– Puoli vuotta yhdessä. Tämä kuva on ensitreffeiltämme ohjelmassa, kertoi Joonas vielä viime viikkoisessa julkaisussaan (vapaasti suomennettuna).
Nyt julkaisuun tulleita onnitteluita ei ole enää mukava lukea.
Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.
Lähde: Seiska