Kovasta kurkkukivusta kärsivä Suvi Teräsniska joutui perumaan eilisen konserttinsa. Se olisi pitänyt järjestää Kokkolassa, mutta se järjestetään siellä nyt myöhemmin keväällä 27. huhtikuuta. Suvi ei ole vieläkään tervehtynyt, joten konsertteja on jouduttu perumaan nyt useampi lisää.
Lue myös: Suvi Teräsniskalta ikäviä uutisia
– Tämmöstä kurkkukiputautia en olekaan kokenut aiemmin. Tuli kuin salama kirkkaalta taivaalta ja jokainen päivä ja yö on ollut taistelua et pystyis edes jotain syömään, juomaan tai puhumaan, kertoo Suvi kärsimyksestään.
Suvi kertoo tämänpäiväisen Poriin kaavaillun konsertin peruuntuneen sekä myös Turun ja Hyvinkään konsertit. Porin konsertti järjestään tämän illan sijaan 17. huhtikuuta, mutta Turun ja Hyvinkään konserttien uutta päivämäärää ei Suvi osaa vielä kertoa.
Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.
Suvi kertoo kärsimyksestään lisää
Kurkkukipu vaikuttaa olevan todella paha. Suvi kertoo siitä julkaisussaan vielä lisää.
– Viime yönä heräsin kolmen aikaan ja puoli kuudelta kun siinä vielä kelloa kattelin niin mulla oli semmonen olo että tulen kohta hulluksi, kun pelkäsin vain seuraavaa nielaisua ja sitä kuinka paljon se sattuu.
Suvi kiittää saamistaan viesteistä, tsempeistä ja vinkeistä. Hän kertoo koittavansa saada itsensä kuntoon, jotta voisi jo ensi viikolla jatkaa kiertuettaan.