Voiko olla totta: ilmainen ennustaja!

18.10.2024

Ennustajia ja selvänäkijöitä pidetään usein helppoheikkeinä ja höpömaakareina, mutta tämänkaltaisille palveluille on aina käyttäjänsä.

Nyt Suomessa on aloittanut selvänäkijä, joka ei vaadi intuitiivisesta tulkitsemisestaan palkkiota. Se on tietenkin erikoista. Mistä on kyse?

Siitä, että viihdelehti Halloota.comin sivuilla on aloittanut Kaisa Syysvalo -niminen selvänäkijä, joka katsoo ihmisten tulevaisuuteen – ja kuten todettua, maksutta.

-Katson että tällaiselle palstalle on ollut tarvetta, koska Suomessa ei taida olla yhtään lehteä, jossa selvänäkijä katsoisi tulevaisuuteen, Syysvalo kertoo tiedotteessa.

Selvänäkijä on aiemmin toiminut kertomansa mukaan vain perhe- ja tuttavapiirissä, mutta laajentanut vasta kuluvana vuonna toimintaansa.

-Ymmärrän toki, että moni pitää henkimaailman asioita uskomusasioina ja hömppänä, mutta monille on olemassa muitakin maailmoja kuin vain tämä näkyvä, hän korostaa.

Takavuosina suomalaisessa mediassa on ollut paljonkin selvänäkijäpalstoja. Esimerkiksi legendaarinen Tamara Maunonen ennusti omalla palstallaan silloisessa Nykyposti-lehdessä, ja hänen tyttärensä Sonja Maunonen katsoi tulevaisuuteen vuosikaudet Hymy-lehdessä. Tytär-Maunonen kuoli jo toistakymmentä vuotta sitten.

Ilmaista palstaa voi lukea ja selvänäkijältä kysyä TÄÄLLÄ.

Lue myös: Tilaa Comon uutiskirje ja tiedät mistä kahvitauolla puhutaan! Nappaa kotimaan tv-vinkit ja puheenaiheet suoraan sähköpostiin tästä.